Дивовижні хлібчики

Veröffentlicht von

Ciaccia з кукурудзяного борошна

У Мареммі на кордоні з території Сієнці цей хліб виробляють із жовтого борошна, з кукурудзи. Чачча з П’єве Санто Стефано (Ареццо) виготовляється навіть не за типовою великодньою версією Сартеано (Сієна): для тіста змішуємо борошно з яйцями, сиром пекорино, оливковою олією, сіллю і перемь, вживаємо зі свинячою шийкою. ·

Інгредієнти:

600 г кукурудзяного борошна

50-60 г пшеничного борошна

пивні дріжджі, розведені у теплій воді

Все перемішаємо. Потім тісту дамо підійти, сформуємо і поставимо в духовку. Це був  бідний хліб, для  тих сімей, які не могли заплатити  більше, тому що недоступний їм або хліб на білому борошні для них занадто дорогий.

Ciaccia

Інгредієнти:

1 кг  борошна

півлітра незбираного молока

5 яєць

2 столові ложки оливкової олії

ложка смальцю (використовуємо для змазування)

пакетик розпушувача

сіль

У великій мисці замочимо борошно і дріжджі з молоком, яйцями, олією і салом; посолимо і правильно вимісимо. Тепер накриваємо масу тканиною і залишимо підніматися протягом години. Беремо тісто, потім обробимо його, розплющимо на деко, вже змащеному салом, потім покладемо в духовку, але  після того, як прокололи поверхню зубцями виделки. У розігрітій духовці до 180-200° готуємо  40- 45 хвилин. Подаємо чачу  зі скибочками або пастилами,  замість хліба.

Ciopa

Білий хліб, виготовлений тільки з пшеничного борошна; така форма передбачає з’єднання двох видів хліба.

Чіріола

Так називають батон, маленький білий хліб розміру, які подовжені і мають загострені кінці; вони мають тріщину посередині, яка виникає на поверхні під час закваски та випікання.

Сардинський хліб

Звичайний хліб, який у Кампідано називають чівраксю, у Логодуро — чібарцу, у Нуорезе — кьяріу. Це великий хліб (може досягати ваги 1 кг), з круглою основою, з досить хрусткою скоринкою і м’яким м’якушем. Його також нарізають і  розм’якшують кулінарним соусом до м’яса і смакують разом із смаженою свининою або бараниною. Особливо смачно, якщо замочити скибочки з молоком, вмокати їх у збите яйце і обсмажити на олії або салі. Перед подачею потрібно за смаком посипати їх сіллю або з цукром.

Coccoi

Кампіданський хліб відомий у провінції Кальярі; схожий на той, що виробляється в Галлурі, під назвою pero Pane de tricu riju, саме той, що використовується для приготування знаменитого супу Gallura. У районі Кальярі виготовляють цей хліб з добірного борошна з твердих сортів пшениці, називається pan ‚e scetti, або тільки з манною крупою, що називається pane‘ e simbula. Сьогодні це хліб, у різних варіаціях смаку та формату, які нагадують равликів, або королівські корони. У зв’язку з цим варто було б зробити паузу, щоб підглянути за останніми етапами виготовлення сoccoi, адже вмілі руки вирізають тісто, шаткують його кінчиком ножа, щоб створити нескінченні прикраси.

Варіант

Coccoi a puppia, маленькі лялькові хлібці, які, за звичаєм Дуальчі, дають малечі в районі Нуорезе.

Crescente al forno

Це різновид  товченого «відгодований» хліба, дуже поширеного в районі Болоньєзе. Sublime служив акомпанементом до салямі, огірків, соління, та сирів, нарізаних шматочками навпіл і начинити мортаделлою на ваш вибір coppa di testa, бекон або м’яка салямі: як апетитний бутерброд.

Інгредієнти на 6 осіб:

400 г борошна 0

25 г пивних дріжджів

 Суміш молока і води, якщо можливо мінеральної (доза може змінюватися залежно від типу борошна)

70 г смальцю (можна замінити оливковою олією або масло)

150 г свіжих подрібнених шкварок або суміші з грубо нарізаної сирої шинки і бекону

чайна ложка цукру або ячмінного солоду (для полегшення закваски)

сіль (менше 10 г)

Помістимо  дріжджі в чашку з цукром (мед або ячмінний солод) і розтопимо його з невеликою кількістю теплої води і молока; додамо трохи борошна, щоб зробити тісто м’яким. Приблизно через десять хвилин насипимо борошно на дерев’яній дошці (у Болоньї це називається «обробна дошка») формуємо гірку із діркою в центрі, в якій ми помістимо дріжджове тісто, влиємо воду, тепле молоко, додаємо трохи солі. Починаємо вимішувати зсередини. Почнемо енергійно працювати з тістом, поки воно не стане достатньо гладким. На цьому місці вигравіруємо його хрест-навхрест, розташуємо в злегка змащеній олією мисці або присипаного борошном, накриваємо тканиною і залишимо підніматися приблизно 2 години в теплому середовищі. Візьмемо вирощене тісто, почнемо знову місити, змішуючи шматочки бекону і шинки. Розігріваємо духовку до 180 ° -200 ° і покриємо пергаментним папером. Тісто розкачаємо обережно. Для прикраси з’єднайте краї, формуючи невеликий гребінець і гострим ножем сформуємо на поверхні ромбовий візерунок або візерунок серії дрібних розрізів. Нехай знову підніметься півгодини. Поставимо в духовку і готуємо приблизно 30 хвилин. Насолоджуйтесь цим, якщо хочете, просто зігрійтеся і вдихніть його жадібний запашний аромат.

Варіанти

Поверхню можна змастити розмарином і крупною сіллю (Тосканський стиль) або накриваємо його кільцями цибулі злегка змащені жиром або скибочки кабачків. У поспіху ми можемо пропустити фазу закваски 2 години і викласти тісто, вже розкачане піднятися протягом півгодини в дуже слабкій духовці. Можна замінити або додати в шинку і крупно нарізаний бекон із сала, свіжі шкварки, нарізані дрібними кубиками або, знову ж таки, використовуємо тільки шинку або просто бекон. Потім можна розподілити купи начинки на поверхні заготовки. Нова ідея: можна приготувати грубий песто з сала або бекону, часнику і розмарину (так само, як для тигелле) і перемішати з тістом.  Якщо у вас є дров’яна піч, то немає сумніву у її використанні: результат приголомшливий. Моденська версія півмісяця називається «гнокко».

Kommentar hinterlassen

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert